1121 62ND AVE E

BRADENTON, Florida 34203 · Manatee County · Parcel 6560400712

$79 419
Assessed Value
$117 471
Market Value
Annual Tax
$58 736
Taxable Value
Ownership
OwnerMORALES, SESAR
Mailing Address1121 62ND AVE E BRADENTON FL 34203
Property Details
Year Built1980
Living Area945 sq ft
Lot Size3 572 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$17 850
Just (Market) Value$117 471
Assessed Value$79 419
Exemptions-$20 683
Taxable Value$58 736