11209 SEASONS WAY

PALMETTO, Florida 34221 · Manatee County · Parcel 604542109

$476 199
Assessed Value
$604 201
Market Value
Annual Tax
$451 199
Taxable Value
Ownership
OwnerABBOTT, AMY ANDERSON
Mailing Address11209 SEASONS WAY PALMETTO FL 34221
Property Details
Year Built2024
Living Area3 236 sq ft
Lot Size8 975 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$85 000
Building Value$519 201
Just (Market) Value$604 201
Assessed Value$476 199
Exemptions-$50 722
Taxable Value$451 199
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de diciembre de 2024 $675 000 01