11132 37TH AVE E

PALMETTO, Florida 34221 · Manatee County · Parcel 612303809

$300 204
Assessed Value
$300 204
Market Value
Annual Tax
$270 204
Taxable Value
Ownership
OwnerHAMMONDS, DWIGHT LEON
Mailing Address11132 37TH AVE E PALMETTO FL 34221
Property Details
Year Built2024
Living Area1 601 sq ft
Lot Size10 197 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$65 025
Building Value$235 179
Just (Market) Value$300 204
Assessed Value$300 204
Exemptions-$50 722
Taxable Value$270 204
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de abril de 2024 $331 000 01