11121 37TH AVE E

PALMETTO, Florida 34221 · Manatee County · Parcel 612303209

$293 281
Assessed Value
$293 281
Market Value
Annual Tax
$268 281
Taxable Value
Ownership
OwnerWILLIS, SAMUEL SCOTT
Mailing Address11121 37TH AVE E PALMETTO FL 34221
Property Details
Year Built2024
Living Area1 601 sq ft
Lot Size6 600 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$59 925
Building Value$233 356
Just (Market) Value$293 281
Assessed Value$293 281
Exemptions-$50 722
Taxable Value$268 281
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de marzo de 2024 $336 000 01