10407 WYNWARD WAY

PARRISH, Florida 34219 · Manatee County · Parcel 606239959

$250 102
Assessed Value
$470 754
Market Value
Annual Tax
$220 102
Taxable Value
Ownership
OwnerMAJKA, AMADA F
Mailing Address10407 WYNWARD WAY PARRISH FL 34219
Property Details
Year Built2024
Living Area1 959 sq ft
Lot Size6 972 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$90 100
Building Value$380 654
Just (Market) Value$470 754
Assessed Value$250 102
Exemptions-$50 722
Taxable Value$220 102
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de noviembre de 2024 $100 11
1 de enero de 2024 $591 900 01