10117 ERIE RD

PARRISH, Florida 34219 · Manatee County · Parcel 655220569

$34 532
Assessed Value
$142 051
Market Value
Annual Tax
$9 532
Taxable Value
Ownership
OwnerMANATEE COUNTY
Mailing AddressPO BOX 1000 BRADENTON FL 34206
Property Details
Year Built1996
Living Area672 sq ft
Lot Size435 818 sq ft
Use Code050
Valuation Breakdown
Land Value$14 942
Just (Market) Value$142 051
Assessed Value$34 532
Exemptions-$25 000
Taxable Value$9 532
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de junio de 2025 $100 11