10042 HAMMOCK BROOK DR

PARRISH, Florida 34219 · Manatee County · Parcel 400450509

$164 850
Assessed Value
$409 910
Market Value
Annual Tax
$139 850
Taxable Value
Ownership
OwnerVITETTA, MICHAEL J
Mailing Address10042 HAMMOCK BROOK DR PARRISH FL 34219
Property Details
Year Built2024
Living Area2 012 sq ft
Lot Size7 182 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$85 000
Building Value$324 910
Just (Market) Value$409 910
Assessed Value$164 850
Exemptions-$50 722
Taxable Value$139 850
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de septiembre de 2024 $593 600 01