1002 HAGLE PARK RD

BRADENTON, Florida 34212 · Manatee County · Parcel 533800109

$289 684
Assessed Value
$289 684
Market Value
Annual Tax
$289 684
Taxable Value
Ownership
OwnerPHILLIPS, JOSEPHINE M
Mailing Address1002 HAGLE PARK RD BRADENTON FL 34212
Property Details
Year Built2024
Living Area1 237 sq ft
Lot Size5 880 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$55 250
Building Value$234 434
Just (Market) Value$289 684
Assessed Value$289 684
Taxable Value$289 684
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de marzo de 2025 $351 000 01