10016 BIG MARSH TER

PARRISH, Florida 34219 · Manatee County · Parcel 400441359

$362 895
Assessed Value
$362 895
Market Value
Annual Tax
$337 895
Taxable Value
Ownership
OwnerDINATALE, JOSEPH JOHN III
Mailing Address10016 BIG MARSH TER PARRISH FL 34219
Property Details
Year Built2024
Living Area2 462 sq ft
Lot Size6 974 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$65 025
Building Value$297 870
Just (Market) Value$362 895
Assessed Value$362 895
Exemptions-$50 722
Taxable Value$337 895
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de mayo de 2024 $412 000 01