10014 CROSS RIVER TRL

PARRISH, Florida 34219 · Manatee County · Parcel 400456409

$406 849
Assessed Value
$406 849
Market Value
Annual Tax
$406 849
Taxable Value
Ownership
OwnerLITRENTA, RICHARD A
Mailing Address10014 CROSS RIVER TRL PARRISH FL 34219
Property Details
Year Built2024
Living Area2 116 sq ft
Lot Size7 182 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$85 000
Building Value$321 849
Just (Market) Value$406 849
Assessed Value$406 849
Taxable Value$406 849
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de agosto de 2024 $524 000 01