1001 2ND ST W

BRADENTON, Florida 34205 · Manatee County · Parcel 4293200509

$333 048
Assessed Value
$333 048
Market Value
Annual Tax
$333 048
Taxable Value
Ownership
OwnerAGUILAR, SELVIN LENIN CARRANZA
Mailing Address1001 2ND ST W BRADENTON FL 34205
Property Details
Year Built2024
Living Area1 562 sq ft
Lot Size4 200 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$47 600
Building Value$285 448
Just (Market) Value$333 048
Assessed Value$333 048
Taxable Value$333 048
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de mayo de 2025 $340 000 01