1408 NE POST RD

MADISON, Florida 32340 · Madison County · Parcel 0000003099000000

$110 763
Assessed Value
$110 763
Market Value
Annual Tax
$85 763
Taxable Value
Ownership
OwnerHALLMAN JOHN M
Mailing Address177 SW RANGE AVE # 163 MADISON FL 32340
Property Details
Year Built2024
Living Area645 sq ft
Lot Size193 842 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$35 600
Building Value$75 163
Just (Market) Value$110 763
Assessed Value$110 763
Exemptions-$100 722
Taxable Value$85 763