113 NE NIXON PL

MADISON, Florida 32340 · Madison County · Parcel 121N09559800H027

$48 991
Assessed Value
$102 228
Market Value
Annual Tax
$23 991
Taxable Value
Ownership
OwnerTURNER KEVIN L
Mailing Address113 NE NIXON PLACE MADISON FL 32340
Property Details
Year Built2001
Living Area1 216 sq ft
Lot Size217 800 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$39 000
Building Value$1 128
Just (Market) Value$102 228
Assessed Value$48 991
Exemptions-$25 000
Taxable Value$23 991