6109 HIGHWAY 40 W

YANKEETOWN, Florida 34498 · Levy County · Parcel 031050060B

$36 232
Assessed Value
$66 955
Market Value
Annual Tax
$11 232
Taxable Value
Ownership
OwnerROBLEDO CARLOS A
Mailing Address6109 HWY 40 W YANKEETOWN FL 34498
Property Details
Year Built1977
Living Area1 596 sq ft
Lot Size55 321 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$33 000
Just (Market) Value$66 955
Assessed Value$36 232
Exemptions-$25 000
Taxable Value$11 232