10250 NE 50 ST

BRONSON, Florida · Levy County · Parcel 0359600100

$45 260
Assessed Value
$92 996
Market Value
Annual Tax
$20 260
Taxable Value
Ownership
OwnerWHEELER PRENTICE
Mailing Address10250 NE 50TH ST BRONSON FL 32621
Property Details
Year Built1950
Living Area784 sq ft
Lot Size217 800 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$60 200
Just (Market) Value$92 996
Assessed Value$45 260
Exemptions-$25 000
Taxable Value$20 260