10130 NE 70 ST

BRONSON, Florida 32621 · Levy County · Parcel 0932600200

$76 490
Assessed Value
$76 490
Market Value
Annual Tax
$51 490
Taxable Value
Ownership
OwnerLUTES STEVEN G
Mailing Address10130 NE 70TH ST BRONSON FL 32621
Property Details
Year Built1968
Living Area1 206 sq ft
Lot Size30 492 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$21 600
Just (Market) Value$76 490
Assessed Value$76 490
Exemptions-$25 000
Taxable Value$51 490