6596 ESTERO BAY DR

FORT MYERS, Florida 33908 · Lee County · Parcel 124624L1390000490

$408 094
Assessed Value
$408 094
Market Value
Annual Tax
$383 094
Taxable Value
Ownership
OwnerKOMMA APARNA &
Mailing Address6596 ESTERO BAY DR FORT MYERS FL 33908
Property Details
Year Built2024
Living Area2 942 sq ft
Lot Size9 000 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$82 365
Building Value$325 729
Just (Market) Value$408 094
Assessed Value$408 094
Exemptions-$50 722
Taxable Value$383 094
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de octubre de 2024 $481 781 01