6528 ESTERO BAY DR

FORT MYERS, Florida 33908 · Lee County · Parcel 124624L1390000320

$502 789
Assessed Value
$574 922
Market Value
Annual Tax
$477 789
Taxable Value
Ownership
OwnerALMON WILLIAM F TR
Mailing Address6528 ESTERO BAY DR FORT MYERS FL 33908
Property Details
Year Built2024
Living Area4 611 sq ft
Lot Size17 010 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$123 548
Building Value$451 374
Just (Market) Value$574 922
Assessed Value$502 789
Exemptions-$50 722
Taxable Value$477 789
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de marzo de 2024 $585 082 01