5219 SEMINOLE CT

CAPE CORAL, Florida 33904 · Lee County · Parcel 134523C4001280310

$307 266
Assessed Value
$487 875
Market Value
Annual Tax
$277 266
Taxable Value
Ownership
Owner5219 SEMINOLE COURT LLC
Mailing Address19075 W DIXIE HWY MIAMI FL 33180
Property Details
Year Built1974
Living Area2 351 sq ft
Lot Size10 062 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$411 825
Building Value$76 050
Just (Market) Value$487 875
Assessed Value$307 266
Exemptions-$50 722
Taxable Value$277 266
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de junio de 2025 $410 000 01