494 WASHINGTON CT

FORT MYERS BEACH, Florida 33931 · Lee County · Parcel 294624W20110C0140

$917 099
Assessed Value
$1 931 336
Market Value
Annual Tax
$892 099
Taxable Value
Ownership
OwnerKOPIDLANSKY VICTOR R &
Mailing Address494 WASHINGTON CT FORT MYERS BEACH FL 33931
Property Details
Year Built1958
Living Area5 287 sq ft
Lot Size7 971 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$1 531 137
Building Value$400 199
Just (Market) Value$1 931 336
Assessed Value$917 099
Exemptions-$50 722
Taxable Value$892 099