418 PROSPECT AVE

LEHIGH ACRES, Florida 33972 · Lee County · Parcel 294427L3020070030

$47 407
Assessed Value
$168 605
Market Value
Annual Tax
$22 407
Taxable Value
Ownership
OwnerDOYLE VINCENT G & JANICE C
Mailing Address418 PROSPECT AVE LEHIGH ACRES FL 33972
Property Details
Year Built1987
Living Area1 782 sq ft
Lot Size21 784 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$27 455
Just (Market) Value$168 605
Assessed Value$47 407
Exemptions-$25 000
Taxable Value$22 407