4010 2ND ST W

LEHIGH ACRES, Florida 33971 · Lee County · Parcel 274426L4040430160

$44 888
Assessed Value
$165 777
Market Value
Annual Tax
$19 888
Taxable Value
Ownership
OwnerALVARENGA JAVIER E &
Mailing Address4010 2ND ST W LEHIGH ACRES FL 33971
Property Details
Year Built1995
Living Area1 973 sq ft
Lot Size10 890 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$22 610
Just (Market) Value$165 777
Assessed Value$44 888
Exemptions-$25 000
Taxable Value$19 888