3003 14TH ST SW

LEHIGH ACRES, Florida 33976 · Lee County · Parcel 364426L4050320090

$285 849
Assessed Value
$285 849
Market Value
Annual Tax
$260 849
Taxable Value
Ownership
OwnerGUTIERREZ YANELIS ISABEL CABRE
Mailing Address3003 14TH ST SW LEHIGH ACRES FL 33976
Property Details
Year Built2024
Living Area2 290 sq ft
Lot Size10 890 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$21 803
Building Value$264 046
Just (Market) Value$285 849
Assessed Value$285 849
Exemptions-$50 722
Taxable Value$260 849
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de julio de 2024 $365 000 01