2992 DOUGLAS AVE

FORT MYERS, Florida 33916 · Lee County · Parcel 194425P1002080130

$298 445
Assessed Value
$298 445
Market Value
Annual Tax
$298 445
Taxable Value
Ownership
OwnerPERKINS TYRONE
Mailing Address3033 MANGO ST FORT MYERS FL 33916
Property Details
Year Built2024
Living Area2 450 sq ft
Lot Size5 924 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$22 610
Building Value$275 835
Just (Market) Value$298 445
Assessed Value$298 445
Taxable Value$298 445
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de marzo de 2024 11
1 de marzo de 2024 $100 98
1 de marzo de 2024 $100 11