2989 ERNEST WAY

FORT MYERS, Florida 33905 · Lee County · Parcel 284326L4190000280

$212 434
Assessed Value
$212 434
Market Value
Annual Tax
$212 434
Taxable Value
Ownership
OwnerWILSON CHERITH JAMIE &
Mailing Address2989 ERNEST WAY FORT MYERS FL 33905
Property Details
Year Built2024
Living Area2 363 sq ft
Lot Size6 251 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$46 028
Building Value$166 406
Just (Market) Value$212 434
Assessed Value$212 434
Taxable Value$212 434
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de junio de 2025 $307 999 01
1 de marzo de 2024 $12 480 000 05