2905 PARKVIEW DR

FORT MYERS, Florida 33905 · Lee County · Parcel 30432601000080520

$43 405
Assessed Value
$271 067
Market Value
Annual Tax
$18 405
Taxable Value
Ownership
OwnerLAUKSHTEIN RANDY S &
Mailing Address2905 PARKVIEW DR FORT MYERS FL 33905
Property Details
Year Built1970
Living Area1 720 sq ft
Lot Size10 846 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$40 375
Just (Market) Value$271 067
Assessed Value$43 405
Exemptions-$25 000
Taxable Value$18 405
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de marzo de 2024 11