2905 7TH ST SW

LEHIGH ACRES, Florida 33976 · Lee County · Parcel 364426L1070590040

$40 626
Assessed Value
$163 929
Market Value
Annual Tax
$15 626
Taxable Value
Ownership
OwnerGIBSON DANA & ESTERVINA
Mailing Address2905 7TH ST SW LEHIGH ACRES FL 33976
Property Details
Year Built2003
Living Area1 056 sq ft
Lot Size32 670 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$60 611
Just (Market) Value$163 929
Assessed Value$40 626
Exemptions-$25 000
Taxable Value$15 626