2810 45TH ST W

LEHIGH ACRES, Florida 33971 · Lee County · Parcel 134426L1050470170

$315 666
Assessed Value
$315 666
Market Value
Annual Tax
$315 666
Taxable Value
Ownership
OwnerALLEGUE JUAN CARLOS PINO +
Mailing Address2901 44TH ST W LEHIGH ACRES FL 33971
Property Details
Year Built2024
Living Area2 792 sq ft
Lot Size10 890 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$16 150
Building Value$299 516
Just (Market) Value$315 666
Assessed Value$315 666
Taxable Value$315 666
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de abril de 2025 $371 550 01