2804 8TH ST SW

LEHIGH ACRES, Florida 33976 · Lee County · Parcel 364426L4070640130

$291 177
Assessed Value
$291 177
Market Value
Annual Tax
$266 177
Taxable Value
Ownership
OwnerCERVANTES ABRAHAM GORRIN +
Mailing Address2804 8TH ST SW LEHIGH ACRES FL 33976
Property Details
Year Built2024
Living Area2 185 sq ft
Lot Size10 890 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$21 803
Building Value$269 374
Just (Market) Value$291 177
Assessed Value$291 177
Exemptions-$50 722
Taxable Value$266 177
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de septiembre de 2024 $344 999 01