2279 WULFERT RD

SANIBEL, Florida 33957 · Lee County · Parcel 124621T4001000010

$2 172 877
Assessed Value
$2 172 877
Market Value
Annual Tax
$2 147 877
Taxable Value
Ownership
OwnerDIX ANDREW +
Mailing Address2422 PALM RIDGE RD SANIBEL FL 33957
Property Details
Year Built2024
Living Area8 206 sq ft
Lot Size19 428 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$352 634
Building Value$1 820 243
Just (Market) Value$2 172 877
Assessed Value$2 172 877
Exemptions-$50 722
Taxable Value$2 147 877