2256 NW 38TH PL

CAPE CORAL, Florida 33993 · Lee County · Parcel 314323C1043210250

$813 317
Assessed Value
$813 317
Market Value
Annual Tax
$788 317
Taxable Value
Ownership
OwnerPETERSON JAMES HOWARD TR
Mailing Address2256 NW 38TH PL CAPE CORAL FL 33993
Property Details
Year Built2024
Living Area5 040 sq ft
Lot Size11 151 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$132 430
Building Value$680 887
Just (Market) Value$813 317
Assessed Value$813 317
Exemptions-$50 722
Taxable Value$788 317