220 NICKLAUS BLVD

NORTH FORT MYERS, Florida 33903 · Lee County · Parcel 33432401000002200

$145 752
Assessed Value
$145 752
Market Value
Annual Tax
$145 752
Taxable Value
Ownership
OwnerTRAHMS RINHOLD DAVID &
Mailing Address4499 370TH AVE JANESVILLE MN 56048
Property Details
Year Built1982
Living Area2 712 sq ft
Lot Size4 792 sq ft
Use Code005
Valuation Breakdown
Land Value$40 375
Just (Market) Value$145 752
Assessed Value$145 752
Taxable Value$145 752

Comparable Properties Nearby

1335 PINEY RD, NORTH FORT MYERS
Parcel 02442400000090000
Assessed: $105 377
1362 GAIL ST, NORTH FORT MYERS
Parcel 02442400000230010
Assessed: $103 249
1243 MONICA LN, NORTH FORT MYERS
Parcel 02442400000520000
Assessed: $113 515
33 BECKER DR, NORTH FORT MYERS
Parcel 02442404000050070
Assessed: $166 036
22 EVERGREEN RD, NORTH FORT MYERS
Parcel 02442404000120090
Assessed: $161 958
1627 BEACHWOOD DR, NORTH FORT MYERS
Parcel 02442406000000070
Assessed: $127 144
Could you be overpaying property taxes?

Check if you qualify →