1712 NE 5TH PL

CAPE CORAL, Florida 33909 · Lee County · Parcel 364323C3024820190

$167 290
Assessed Value
$300 071
Market Value
Annual Tax
$142 290
Taxable Value
Ownership
OwnerTORRES VELOSO YOEL ARSENIO &
Mailing Address1712 NE 5TH PL CAPE CORAL FL 33909
Property Details
Year Built2024
Living Area2 377 sq ft
Lot Size10 019 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$34 723
Building Value$265 348
Just (Market) Value$300 071
Assessed Value$167 290
Exemptions-$50 722
Taxable Value$142 290
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de octubre de 2024 $385 000 01