1703 MARGATE BLVD

LEHIGH ACRES, Florida 33936 · Lee County · Parcel 314427L1000000510

$43 836
Assessed Value
$197 940
Market Value
Annual Tax
$18 836
Taxable Value
Ownership
OwnerBRUNO BRANDON LEE
Mailing Address1703 MARGATE BLVD LEHIGH ACRES FL 33936
Property Details
Year Built1976
Living Area2 132 sq ft
Lot Size11 774 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$33 067
Just (Market) Value$197 940
Assessed Value$43 836
Exemptions-$25 000
Taxable Value$18 836
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de agosto de 2025 $165 000 99