16740 OAK GROVE CT

ALVA, Florida 33920 · Lee County · Parcel 14432604000000450

$293 489
Assessed Value
$512 287
Market Value
Annual Tax
$268 489
Taxable Value
Ownership
OwnerCOLE JASON M & AMY B
Mailing Address16740 OAK GROVE CT ALVA FL 33920
Property Details
Year Built2024
Living Area4 222 sq ft
Lot Size50 922 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$160 026
Building Value$352 261
Just (Market) Value$512 287
Assessed Value$293 489
Exemptions-$50 722
Taxable Value$268 489