148 SE 6TH ST

CAPE CORAL, Florida 33990 · Lee County · Parcel 134423C4010770160

$304 030
Assessed Value
$304 030
Market Value
Annual Tax
$304 030
Taxable Value
Ownership
OwnerTORRES INFANTE RACIEL
Mailing Address148 SE 6TH ST CAPE CORAL FL 33990
Property Details
Year Built2024
Living Area2 244 sq ft
Lot Size11 151 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$66 215
Building Value$237 815
Just (Market) Value$304 030
Assessed Value$304 030
Taxable Value$304 030
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de enero de 2025 $361 500 01
1 de mayo de 2024 $90 000 03