1391 PINE AVE

NORTH FORT MYERS, Florida 33917 · Lee County · Parcel 364324010000F0040

$35 050
Assessed Value
$155 485
Market Value
Annual Tax
$10 050
Taxable Value
Ownership
OwnerFIELDS ARTHUR M +
Mailing Address1391 PINE AVE NORTH FORT MYERS FL 33917
Property Details
Year Built1965
Living Area1 520 sq ft
Lot Size9 374 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$42 798
Just (Market) Value$155 485
Assessed Value$35 050
Exemptions-$25 000
Taxable Value$10 050