13813/815 FIRST ST

FORT MYERS, Florida 33905 · Lee County · Parcel 29432605000561070

$543 719
Assessed Value
$543 719
Market Value
Annual Tax
$543 719
Taxable Value
Ownership
OwnerAHMED IMTIAZ & HAFSA OMME
Mailing Address2989 WILLOW RIDGE CT FORT MYERS FL 33905
Property Details
Year Built2024
Living Area3 208 sq ft
Lot Size8 973 sq ft
Use Code008
Valuation Breakdown
Land Value$32 300
Building Value$511 419
Just (Market) Value$543 719
Assessed Value$543 719
Taxable Value$543 719
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de abril de 2024 $350 000 01