12596 QUARTZ DR

BABCOCK RANCH, Florida 33920 · Lee County · Parcel 064326L3020003797

$589 079
Assessed Value
$589 079
Market Value
Annual Tax
$564 079
Taxable Value
Ownership
OwnerOBANDO ALEX & ELISA MARIE
Mailing Address12596 QUARTZ DR ALVA FL 33920
Property Details
Year Built2024
Living Area3 875 sq ft
Lot Size7 651 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$37 772
Building Value$551 307
Just (Market) Value$589 079
Assessed Value$589 079
Exemptions-$50 722
Taxable Value$564 079
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de noviembre de 2024 $748 776 01