12570 WATER LN

FORT MYERS, Florida 33908 · Lee County · Parcel 01462300000070060

$48 854
Assessed Value
$142 040
Market Value
Annual Tax
$23 854
Taxable Value
Ownership
OwnerCLEMONS MICHAEL ALLEN
Mailing Address12570 WATER LN FORT MYERS FL 33908
Property Details
Year Built1984
Living Area1 191 sq ft
Lot Size9 104 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$75 178
Just (Market) Value$142 040
Assessed Value$48 854
Exemptions-$25 000
Taxable Value$23 854