12314 SECOND ST

FORT MYERS, Florida 33905 · Lee County · Parcel 30432601000030350

$44 316
Assessed Value
$245 722
Market Value
Annual Tax
$19 316
Taxable Value
Ownership
OwnerTURANO PETER FRANK
Mailing Address12314 SECOND ST FORT MYERS FL 33905
Property Details
Year Built1976
Living Area3 368 sq ft
Lot Size11 456 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$33 915
Just (Market) Value$245 722
Assessed Value$44 316
Exemptions-$25 000
Taxable Value$19 316
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de julio de 2025 99
1 de marzo de 2024 11