12230 RED PINE PL

ESTERO, Florida 33928 · Lee County · Parcel 304626E2080001270

$264 990
Assessed Value
$586 910
Market Value
Annual Tax
$234 990
Taxable Value
Ownership
OwnerMCMANUS FREDERICK W TR
Mailing Address12230 RED PINE PL ESTERO FL 33928
Property Details
Year Built2024
Living Area3 728 sq ft
Lot Size5 783 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$79 135
Building Value$507 775
Just (Market) Value$586 910
Assessed Value$264 990
Exemptions-$50 722
Taxable Value$234 990
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de febrero de 2024 $822 939 01