12225 RED PINE PL

ESTERO, Florida 33928 · Lee County · Parcel 304626E2080001890

$448 491
Assessed Value
$448 491
Market Value
Annual Tax
$423 491
Taxable Value
Ownership
OwnerJOHN JOSEPH SAVILLE TRUST +
Mailing Address12225 RED PINE PL ESTERO FL 33928
Property Details
Year Built2024
Living Area2 658 sq ft
Lot Size6 298 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$67 023
Building Value$381 468
Just (Market) Value$448 491
Assessed Value$448 491
Exemptions-$50 722
Taxable Value$423 491
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de marzo de 2024 $645 151 01