192 DUCKWEED AVE

FRUITLAND PARK, Florida 34731 · Lake County · Parcel 09-19-24-1410-000-15000

$245 425
Assessed Value
$245 425
Market Value
Annual Tax
$245 425
Taxable Value
Ownership
OwnerMAGANA MICHAEL A AND YOLANY G
Mailing Address192 DUCKWEED AVE FRUITLAND PARK FL 34731
Property Details
Year Built2024
Living Area1 344 sq ft
Lot Size4 800 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$49 500
Building Value$195 925
Just (Market) Value$245 425
Assessed Value$245 425
Taxable Value$245 425
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de septiembre de 2025 $274 100 01