100 LILLIAN ST

MINNEOLA, Florida 34715 · Lake County · Parcel 18-22-26-0900-000-02100

$73 050
Assessed Value
$214 342
Market Value
Annual Tax
$43 050
Taxable Value
Ownership
OwnerCURRY BLANCHE J
Mailing Address100 LILLIAN ST MINNEOLA FL 34715
Property Details
Year Built1960
Living Area1 018 sq ft
Lot Size6 500 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$83 250
Just (Market) Value$214 342
Assessed Value$73 050
Exemptions-$48 050
Taxable Value$43 050

Comparable Properties Nearby

20735 S BUCKHILL RD, CLERMONT
Parcel 24-21-25-0002-000-01000
Assessed: $86 240
20909 S BUCKHILL RD, CLERMONT
Parcel 24-21-25-0002-000-01500
Assessed: $91 100
RAINBOW LN, CLERMONT
Parcel 08-22-26-0100-00B-02000
Assessed: $81 250
DEBBIE LN, CLERMONT
Parcel 08-22-26-0100-00B-02400
Assessed: $81 250
21261 COUNTY ROAD 455, CLERMONT
Parcel 17-21-26-0002-000-00800
Assessed: $52 800
BEAR SPRING RD, MINNEOLA
Parcel 16-21-26-0003-000-00300
Assessed: $77 423
Could you be overpaying property taxes?

Check if you qualify →