1 SUNRISE TRL

FRUITLAND PARK, Florida 34731 · Lake County · Parcel 10-19-24-0225-000-20400

$46 090
Assessed Value
$76 448
Market Value
Annual Tax
$21 090
Taxable Value
Ownership
OwnerDUNAWAY JASPER & GERALDINE
Mailing Address1 SUNRISE TRL FRUITLAND PARK FL 34731
Property Details
Year Built1975
Living Area1 152 sq ft
Lot Size3 535 sq ft
Use Code005
Valuation Breakdown
Land Value$13 930
Just (Market) Value$76 448
Assessed Value$46 090
Exemptions-$25 000
Taxable Value$21 090