132 SE LAURA ST

MAYO, Florida 32066 · Lafayette County · Parcel 1305110011076000010

$29 595
Assessed Value
$37 733
Market Value
Annual Tax
$4 595
Taxable Value
Ownership
OwnerTAYLOR ELSIE HEIRS AND
Mailing Address132 SE LAURA ST MAYO FL 32066
Property Details
Year Built1930
Living Area1 969 sq ft
Lot Size6 970 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$6 400
Just (Market) Value$37 733
Assessed Value$29 595
Exemptions-$25 000
Taxable Value$4 595