1200 SE CR 340

MAYO, Florida 32066 · Lafayette County · Parcel 2005120000000000400

$39 789
Assessed Value
$67 497
Market Value
Annual Tax
$14 789
Taxable Value
Ownership
OwnerTYSALL TRAVIS NEAL &
Mailing Address1200 SE CR 340 MAYO FL 32066
Property Details
Year Built1955
Living Area1 762 sq ft
Lot Size60 548 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$17 375
Just (Market) Value$67 497
Assessed Value$39 789
Exemptions-$25 000
Taxable Value$14 789