1010 SW CR 300

MAYO, Florida 32066 · Lafayette County · Parcel 1405110000000005905

$26 768
Assessed Value
$77 111
Market Value
Annual Tax
$1 768
Taxable Value
Ownership
OwnerCALDWELL MILTON T &
Mailing Address1010 SW CR 300 MAYO FL 32066
Property Details
Year Built1974
Living Area2 090 sq ft
Lot Size219 978 sq ft
Use Code062
Valuation Breakdown
Land Value$9 275
Just (Market) Value$77 111
Assessed Value$26 768
Exemptions-$25 000
Taxable Value$1 768