1000 NE CR 425

BRANFORD, Florida 32008 · Lafayette County · Parcel 0206130064000000020

$39 433
Assessed Value
$65 529
Market Value
Annual Tax
$14 433
Taxable Value
Ownership
OwnerWARD HORACE C
Mailing Address1026 NE CR 425 BRANFORD FL 32008
Property Details
Year Built1996
Living Area600 sq ft
Lot Size85 378 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$18 620
Just (Market) Value$65 529
Assessed Value$39 433
Exemptions-$25 000
Taxable Value$14 433